KURULUŞ AMACIMIZ

Forte Gayrimenkul Yatırım İnşaat Taahhüt Sanayi Ticaret AŞ, inşaat ve farklı sektörlerde olmak üzere, ticari hayatın içinde uzun yıllardır faaliyet gösteren aile bireylerinin bir araya gelmesiyle, Ocak 2015’te kuruldu. İstanbul’da faaliyet gösteren şirketimiz, ortaklarının çok yönlü iş tecrübeleri ve farklı şirketler bünyesinde gerçekleştirdikleri örnek inşaat projeleriyle, Forte markası altında yenilikçi bir yaklaşımla yola çıktı.

HEDEFİMİZ

Forte İnşaat olarak öncelikli hedefimizi, kentsel dönüşüm kapsamında hızla yenilenen yapılarda sıkça rastlanılan birbirinin kopyası binalar yerine, içinde yaşamaktan gurur duyulacak, örnek projeler üretmek olarak belirledik. Bu hedef doğrultusunda, kent dokusuna uygun, günümüz teknolojisini yakalayan ve çevreye duyarlı binalar üretiyoruz.

PROJELERİMİZ

Ortaklarımızın yapımını 2008 yılında tamamladığı, Bodrum Yarımadası Ortakent bölgesinde yer alan Yarbasan Evleri, Bodrum’un geleneksel dokusunu ve yöresel mimarinin mükemmel çizgilerini çağdaş bir konforla yeniden yaratarak adeta bir hayali, sürdürülebilir bir yaşam alanına ve ticari bir başarıya dönüştürdü. Mimar Ebru Erol ve mühendis Tahir Toker imzası taşıyan ve 2010 yılı Aga Khan Mimarlık Ödüllerine aday gösterilen Yarbasan Evleri Projesi, Forte İnşaat’ın vizyonunu en iyi şekilde ifade etmekte ve İstanbul’da geliştirdiği yenilikçi projelere ışık tutmaktadır.

GRUP ŞİRKETLERİMİZ